Arbores cantare / Lee Eun Young en Carel Lanters

Locatie: De Goudsberg klein grindgat Lunteren

 

Wie vaak in bossen wandelt komt ze regelmatig tegen; warrelknoesten. Deze woekerende groeisels op de stammen van bomen ontstaan door een verstoord afweersysteem. Soms omhullen ze de hele stam. Ze belemmeren de groei van de boom zelf niet. Op de Goudsberg zijn zeer bijzondere warrelknoesten te bewonderen van Lee Eun Young en Carel Lanters.

Lee en Lanters hebben elk een eigen solocarrière, maar werken ook regelmatig samen aan projecten. Ze experimenteren beiden met verschillende technieken en materialen en beschouwen de natuur als een belangrijke inspiratiebron voor hun werk. Bij een wandeling in de bossen rond Ede en Lunteren raakten ze gefascineerd door de grillige gezwellen aan veel van de bomen. De woekeringen zijn van een ongekende schoonheid. Lanters en Lee maakten afgietsels in gietwas van diverse warrelknoesten en bevestigden die als sieraden aan verschillende boomstammen. Hun zachtgele kleur doet denken aan het ondergronds myceliumnetwerk dat bomen in staat stelt met elkaar te communiceren en dat ook wel het Wood Wide Web wordt genoemd. We zouden ons zomaar kunnen voorstellen dat de bomen de tactiele knoesten van gietwas als instrumenten gebruiken om met elkaar te musiceren. We luisteren naar een koor van bomen: Arbores Cantare.

Lee en Lanters creëren met hun ingreep een magische plek, waarin zij ons bewustmaken van het sublieme van de natuur. Vanaf nu zullen we – wandelend (of fietsend) in een bos – de warrelknoesten met een andere blik bekijken.

 

Lee Eun Young

woont en werkt in Arnhem

Hongik Universiteit afd. Education of Art
Sorbonne Universiteit, Paris 4, Paris 8 dept. Arts Plastiques

Carel Lanters woont en werkt in Arnhem

AKI academie voor beeldende kunsten, Enschede

Lee Eun Young 

is een cross-over kunstenaar. In dat opzicht weerspiegelen haar persoonlijke multiculturele achtergrond en artistieke identiteit dit ook. Opgegroeid in Korea, opgeleid in Parijs en nu al geruime tijd werkzaam in Nederland, produceert Eun Young originele en non-conformistische, onmodieuze, levendige en zelfs humoristische werken met een zeer serieuze ondertoon. Soms neemt ze positie in als een echte autonome kunstenaar, en dan voelt ze zich heel goed als toegepast kunstenaar, modeontwerper, dichter en zelfs performer. Creërend en herscheppend, gebaseerd op een permanente zoektocht naar identiteit, verbindingen tussen toen en nu, hier en daar.

Carel Lanters

Door een vorm van sublimatie tracht hij op subtiele wijze de waarneming te scherpen. Hij zit niet vast aan een techniek of materiaal. Het concept is bepalend. Hij experimenteert met ideeën en technieken, waarbij de hermetische wetenschappen regelmatig als uitgangspunt dienen. Onderwerpen als alchemie fascineren hem en zijn regelmatig aanleiding om tot een vorm te komen.

www.leeeunyoung.nl

www.carellanters.nl